Rozpočtovanie PoE a návrh napájania pre prístupové siete

Rozpočtovanie PoE a návrh napájania pre prístupové siete

Navrhovanie spoľahlivého PoE prístupu

Navrhovanie spoľahlivého PoE prístupu
  • Od prístupových sietí sa teraz očakáva, že budú napájať husté vrstvy bezdrôtových prístupových bodov, IP telefónov, kamier a koncových bodov internetu vecí bez toho, aby to ohrozilo prevádzkyschopnosť alebo používateľskú skúsenosť. Keďže zariadenia kombinujú rôzne triedy PoE, zaťaženie firmvéru a správanie v špičkách, mnoho tímov malých a stredných podnikov, pobočiek a kampusov má problém predpovedať skutočný dopyt po energii a preložiť ho do odolného rozpočtu PoE v rámci prístupových prepínačov Cisco, Huawei a Aruba.

    Táto časť načrtáva kľúčové rozhodnutia o návrhu, ktoré stoja za rozpočtovaním PoE a architektúrou napájania: zosúladenie kapacity PoE prepínačov so zložením zariadení, predpokladmi diverzity a nadmerného predplatného a rastovými maržami; rozhodnutie, kde použiť kompaktné modely bez ventilátora oproti šasi s vysokou hustotou; a porovnanie možností medzi prepínačmi Cisco PoE Access, Huawei campus edge a Aruba campus, aby ste mohli vytvoriť konzistentný a správne dimenzovaný plán napájania pre každé miesto.

Riziká rozpočtu napájania PoE na prístupovej hrane

Vyváženie výkonu, hustoty a budúceho rastu PoE na prístupových prepínačoch je ťažké, keď sa typy zariadení, štandardy a profily záťaže neustále menia.

Riziká rozpočtu napájania PoE na prístupovej hrane
  • Nejasné zloženie koncových zariadení a profily výkonu

    Rôzne prístupové body, telefóny a kamery odoberajú nerovnomerne PoE, čo sťažuje dimenzovanie rozpočtu napájania prepínačov bez nadmerného alebo nedostatočného poskytovania energie.

  • Kompromis medzi hustotou portov a rozpočtom PoE

    Vysoký počet portov s plnou kapacitou zdroja PoE a napájaním racku, čo núti voliť medzi menším počtom zariadení, väčším počtom prepínačov alebo vyššou spotrebou.

  • Vyvíjajúce sa štandardy PoE a multi-vendor edge

    Kombinácia štandardov 802.3af/at/bt medzi spoločnosťami Cisco, Huawei a Aruba komplikuje rozpočtovanie, plánovanie záloh a zabezpečenie napájania kritických záťaží aj počas porúch.

Návrh napájania PoE vo veľkom meradle

Uprednostnite spôsoby dimenzovania, segmentácie a ochrany PoE napájania v rámci vyvíjajúcich sa prístupových sietí.

Správne veľké rozpočty PoE

Mapujte prístupové body, telefóny a kamery na zmenu tried PoE pre predvídateľný rast.

Architekt podľa profilu lokality

Na zosúladenie napájania na okraji siete s rozložením pobočiek a kampusov použite úrovne od spoločností Cisco, Huawei a Aruba.

Dizajn pre odolnosť

Naplánujte redundanciu, rozloženie záťaže a rezervnú kapacitu, aby napájané zariadenia zostali online.

Porovnanie platformy PoE prístupových prepínačov

Porovnajte si prístupové prepínače PoE od spoločností Cisco, Huawei a Aruba a prispôsobte si rozpočet napájania, hustotu a životný cyklus vášmu prístupovému návrhu.

Vlastnosti Prístup Cisco PoE Prístup Huawei PoE
Aruba PoE Campus (horúci)
Obchodný vplyv
Vhodnosť nasadenia Silné pre malé a stredné podniky, pobočky a jednoduché prostredie na okraji kampusu so známymi operáciami založenými na systéme iOS. Vhodné pre rozsiahle kampusy a vzdelávacie/vládne siete so silnou lokálnou podporou v mnohých regiónoch. Navrhnuté pre jednotnú hranicu kampusu s úzkou integráciou prístupových bodov/telefónov/kamery a funkciami kampusovej infraštruktúry. Umožňuje vám prispôsobiť platformu škálovateľnosti: Cisco pre brownfield IOS, Huawei pre štandardizáciu kampusov, Aruba pre jednotnú edge sieť.
Rozpočet PoE a granularita napájania Modely od základného PoE až po vyššie rozpočty; pri malých jednotkách CBS/C1000 je potrebné starostlivé plánovanie pre každý port. PoE s vysokou hustotou portov, viacerými možnosťami napájania a flexibilnou redundanciou napájania v modeloch strednej/vysokej úrovne. Bohaté profily PoE, režimy LLDP-MED a optimalizované pre AP zjednodušujú presnú rezerváciu napájania a nadmerné predplatné. Znižuje riziko nedostatočného napájania prístupových bodov/kamier a zabraňuje nadmernému nákupu kapacity zdroja naprieč rôznymi prístupovými vrstvami.
Životný cyklus a spravovateľnosť Zrelé rozhranie príkazového riadka, správa Smart/Express; vhodné, ak už používate nástroje Cisco a jadrá pripravené na DNA. Úzko prepojené so systémom riadenia Huawei (iMaster NCE); najlepšia hodnota tam, kde takýto ekosystém existuje. Integruje sa s Aruba Central/AirWave; optimalizované pre bezdrôtové operácie a bezkontaktné zavádzanie zariadení v areáloch. Vyberte si zásobník, ktorý zodpovedá vášmu plánu NMS/automatizácie, aby ste znížili prevádzkové náklady pri zmenách kapacity PoE počas druhého dňa.
Výkon a dizajn uplinku Od základných gigabajtových uplikov na CBS až po 10G na C1000/C9200 pre prístupové bloky PoE s vyššou hustotou. Ponúka viac variantov s uplinkmi pripravenými na 10G/40G v sérii na akademickej pôde pre prístup a agregáciu s vysokou hustotou. Vyvážené dizajny na okraji siete s možnosťami viacerých GB/10G prispôsobenými pre prístupové body Wi-Fi 6/6E a vysokokapacitný prístup k internetu vecí. Zosúlaďuje kapacitu uplinku s rastom zariadení PoE, takže rozšírenie výkonu nevytvára okamžité úzke miesta v šírke pásma.
Celkové náklady na vlastníctvo a licenčný model Cena hardvéru je na mnohých trhoch vyššia; niektoré modely viažu pokročilé funkcie k licenciám (napr. C9200). Často konkurenčné kapitálové výdavky pre rozsiahle kampusové projekty; súbory funkcií môžu byť bohaté už na základných úrovniach licencií. Konkurencieschopné pre balíky pre kampusy a cloudovo spravované scenáre; vysoká hodnota pri štandardizácii Aruba WLAN. Umožňuje vám vyvážiť náklady na PoE na port, réžiu licencií a dlhodobú škálovateľnosť vášho prístupového návrhu.
Interoperabilita a ekosystém Najlepšie tam, kde smerovanie, WLAN a zabezpečenie už sú súčasťou Cisco; zjednodušuje komplexný návrh a podporu. Ideálne, keď jadro, firewall a optická/prístupová vrstva využívajú technológiu Huawei, čo zjednodušuje návrh a eskaláciu. Vhodné pre organizácie, ktoré štandardizujú Aruba WLAN a prístup na základe identity (ClearPass, Central). Výber dominantného ekosystému znižuje riziko integrácie a urýchľuje zavádzanie PoE na viacerých miestach.
Škálovateľnosť dizajnu PoE Škálovateľné od malých 8/16 portov až po 48 portov s možnosťou stohovania vo vyšších sériách; pri raste je možné kombinovať viacero skladových jednotiek (SKU). Široký sortiment produktov s pevnými prepínačmi s vysokou hustotou, podobnými šasi; vhodné pre rozsiahle a jednotné nasadenie v areáloch. Profily, šablóny a automatizácia v celom areáli pomáhajú zavádzať konzistentné politiky PoE s prudkým nárastom počtu zariadení. Zaisťuje, že zvolená platforma neobmedzí budúce zavádzanie prístupových bodov/kamier/IoT ani nevynúti rušivé redizajny.
Kedy uprednostniť Vyberte si, či ste zameraní na Cisco, potrebujete znalosť IOS alebo upgradujete existujúce prístupové bloky Cisco. Vyberte si, či už máte alebo plánujete jadro kampusu Huawei a chcete agresívne škálovanie so silnou lokálnou prítomnosťou. Zvoľte si túto možnosť pri plánovaní kampusu s primárnym bezdrôtovým prístupom, ktorý vyžaduje prísny návrh napájania prístupových bodov a cloudovo spravované operácie. Urýchľuje výber platformy priamym prepojením možností PoE a návrhu napájania so širšou stratégiou vášho kampusu.

Potrebujete pomoc? Technickí experti sú k dispozícii.

  • +1-626-655-0998 (USA)
    UTC 15:00-00:00
  • +852-2592-5389 (Hoongkong)
    UTC 00:00-09:00
  • +852-2592-5411 (Hoongkong)
    UTC 06:00-15:00
Potrebujete pomoc? Technickí experti sú k dispozícii.

Prípady použitia PoE pre prístupovú sieť

Kde je najdôležitejšie rozpočtovanie PoE a návrh napájania pre spoľahlivé prístupové siete v areáli, pobočkách a pripojených budovách.

Plánovanie napájania pre prepínanie prístupu k malým a stredným podnikom a pobočkám

Plánovanie napájania pre prepínanie prístupu k malým a stredným podnikom a pobočkám

  • Navrhnite rozpočty PoE pre malé a stredné kancelárie s použitím prístupových prepínačov Cisco PoE na napájanie zmiešaných IP telefónov, prístupových bodov a niekoľkých kamier bez predimenzovania uplikov alebo kapacity zdroja.
  • Segmentujte rozvodné skrine v pobočkových sieťach a namapujte záťaže PoE na port na modely ako CBS110-16PP alebo C1000-16P-E-2G-L, aby ste vyvážili výkonový limit a budúci rast zariadení.
  • Vytvárajte šablóny nasadenia pre maloobchodné alebo pobočkové reťazce a štandardizujte predvídateľné návrhy PoE pre jednotlivé predajne, aby ste zjednodušili riešenie problémov na diaľku a audity napájania.
Návrh kapacity PoE pre okraj kampusu a učebne

Návrh kapacity PoE pre okraj kampusu a učebne

  • Naplánujte si skrine na okraji učební a chodieb vo vzdelávacích alebo podnikových areáloch s použitím zariadenia Huawei S5720S-28TP-PWR-LI-AC alebo podobného zariadenia, pričom zosúlaďte napájacie zdroje PoE s prognózami hustoty prístupových bodov a kamier.
  • Modelujte nasadenia v kancelárskych priestoroch s vysokou hustotou, kde viacero prístupových bodov Wi-Fi 6, čítačiek odznakov a koncových bodov IoT zdieľa rozpočty PoE, čím sa zabezpečí dostatočný výkon pre špičku a záložné prepnutie.
  • Navrhnite dvojvrstvové medené a optické uplinkové prístupové vrstvy, kde dimenzovanie PoE napájania na prepínačoch ako S5720-52X-PWR-SI-ACF zodpovedá požiadavkám na agregačnú kapacitu a redundanciu.
Bezdrôtový kampus s vysokou hustotou prístupových bodov PoE

Bezdrôtový kampus s vysokou hustotou prístupových bodov PoE

  • Rozmery napájania PoE na rozvádzač pre kampusové prepínače Aruba, ako napríklad JL384A alebo JL385A, v budovách s primárnym bezdrôtovým prístupom, kde sú prístupové body primárnou metódou prístupu pre používateľov a zariadenia IoT.
  • Naplánujte migráciu zo staršieho PoE na 802.3at alebo 802.3bt pre prístupové body novej generácie a vyhodnoťte, koľko vysokovýkonných rádií je možné udržiavať na jednom prepínači bez prekročenia kombinovaných rozpočtov PoE.
  • Zosúlaďte umiestnenie prístupových bodov, dĺžky káblov a redundantné stratégie napájania s dostupnými triedami PoE na port, čím znížite výpadky siete počas aktualizácií firmvéru alebo rekonfigurácie rádia.
Video dohľad a napájanie inteligentných budov

Video dohľad a napájanie inteligentných budov

  • Nadimenzujte rozpočty PoE na prístupových prepínačoch Cisco alebo Huawei tak, aby podporovali rôzne typy kamier, PTZ jednotky a senzory v inteligentných budovách, a zároveň ponechajte rezervný výkon pre sezónne rozšírenia.
  • Navrhnite PoE napájanie pre riadenie prístupu, interkomy a environmentálne senzory, mapovanie tried zariadení a faktorov diverzity pre prepínače SKU ako S5720-56C-PWR-EI-AC1 alebo SF550X-48MP.
  • Koordinujte s tímami prevádzkových zariadení a prevádzkových zariadení na centralizácii napájania IP kamier a senzorov v zabezpečených rozvodných skriniach a zabezpečte štruktúrované prideľovanie PoE na viacerých poschodiach a stúpačkách.
Zavádzanie na viacerých miestach a štandardizované šablóny PoE

Zavádzanie na viacerých miestach a štandardizované šablóny PoE

  • Vytvárajte opakovateľné šablóny návrhu PoE pre siete kliník, hotelov alebo maloobchodných predajní a namapujte typické počty prístupových bodov, IP telefónov a kamier na možnosti prepínačov Cisco, Huawei alebo Aruba.
  • Modelujte najhoršie scenáre odberu energie pre každé pracovisko a vyberte si SKU, ako napríklad C9200-48P-E, S5730-68C-PWR-SI-AC alebo JL172A, aby ste zaručili konzistentnú kvalitu služieb na všetkých miestach.
  • Naplánujte postupné aktualizácie, pri ktorých sa staršie prepínače bez podpory PoE alebo s nízkou spotrebou energie nahradia štandardizovanými platformami PoE, čím sa zabezpečí bezproblémový prechod pri rešpektovaní priestoru v racku a rozpočtu na napájanie.

Často kladené otázky

Ako si vyberiem správny rozpočet na PoE pre prístupové prepínače pre malé a stredné podniky, ako sú Cisco CBS a C1000?

  • Začnite so zložením koncových bodov: spočítajte si, koľko prístupových bodov, IP telefónov a kamier potrebujete na jeden prepínač, a potom každý z nich namapujte na realistický rozpočet vo wattoch (napr. 6 – 8 W pre väčšinu IP telefónov, 13 – 16 W pre základné prístupové body 802.3af, 23 – 30 W a viac pre prístupové body 802.3at/ax, 20 – 30 W pre typické kamery).
  • Pre kompaktné malé a stredné podniky a pobočkové systémy sú Cisco CBS110-8PP-D a CBS110-16PP vhodné, keď máte malý počet zariadení s nízkym až stredným výkonom; pre vyššiu hustotu alebo zmiešané záťaže 802.3af/at poskytujú Cisco C1000-16P-E-2G-L, C1000-48P-4X-L, C9200-48P-E, SF550X-48MP alebo CIS:C1300-48FP-4X väčšie rozpočty PoE a viac možností uplinku.
  • Ak máte obmedzené rozmery, vyhnite sa plánovaniu využitia 100 % rozpočtu PoE prepínača; namiesto toho si ponechajte 15 – 20 % bezpečnostnú rezervu pre budúce aktualizácie zariadení alebo zmeny napájania v dôsledku firmvéru.
  • Overenie kusovníka (BOM) a poradenstvo v oblasti návrhu napájania si môžete vyžiadať od nášho technického tímu; komplexné alebo viacdodávateľské rozpočtovanie PoE je možné eskalovať našim bezplatná podpora CCIE tím na kontrolu pred zakúpením. Upozornenie: Konkrétne záručné podmienky a podporné služby sa môžu líšiť v závislosti od produktu a regiónu. Presné podrobnosti nájdete v oficiálnych informáciách. V prípade ďalších otázok kontaktujte: router-switch.com.

Čo by som mal zvážiť pri kombinovaní rôznych tried PoE na prístupových prepínačoch Huawei S5720/S5730?

  • Na zariadeniach série Huawei S2720/S5720/S5730 (napríklad S2720-12TP-PWR-EI, S5720S-28TP-PWR-LI-AC, S5720S-52P-PWR-LI-AC, S5730-68C-PWR-SI-AC, S5720-56C-PWR-EI-AC1, S5720-52X-PWR-SI-ACF) sa celkový použiteľný rozpočet PoE zdieľa; vysokovýkonné PD (PoE+ alebo PoE++, ak je to podporované na konkrétnom SKU) môžu obmedziť počet aktívnych portov, ktoré je možné plne napájať.
  • Pri plánovaní zmiešaného zaťaženia (napr. Wi-Fi 6 AP + PTZ kamery + IP telefóny) definujte maximálny počet súbežne pripojených zariadení s vysokou spotrebou na prepínač a nakonfigurujte priority PoE (kritické, vysoké, nízke) tak, aby základné koncové body, ako sú AP a bezpečnostné kamery, zachovali napájanie aj počas súboja o rozpočet.
  • Skontrolujte možnosti napájania (jeden vs. dva zdroje, striedavý vs. jednosmerný, externý zdroj napájania, ak je k dispozícii) pre presný model, pretože to môže zmeniť maximálny rozpočet PoE, aj keď je počet portov rovnaký.
  • Pred nasadením otestujte s malým pilotným zásobníkom, aby ste sa uistili, že skutočný odber (vrátane špičkového nárazového prúdu) zodpovedá vašim predpokladom návrhu; toto je obzvlášť dôležité, ak sa na dynamické vyjednávanie o napájaní spoliehate na funkcie ako LLDP-MED alebo 802.3bt.

Ako zvládajú kampusové prepínače Aruba PoE napájanie hustých sietí prístupových bodov, telefónov a kamier?

  • Modely pre kampusy v Arube, ako napríklad JG537A, JL384A, JL385A, JG539A, JL172A, JL173A, JL429A a J9780A, sú navrhnuté pre vyššiu hustotu PoE, ale ich efektívny rozpočet PoE stále závisí od nainštalovaných zdrojov napájania a zvoleného režimu redundancie napájania (napr. N+1 alebo neredundantný).
  • V prípade bezdrôtových poschodí s vysokou hustotou sa vyhnite navrhovaniu s presným menovitým rozpočtom PoE; rezervujte si priestor pre možné vylepšenia prístupového bodu (napr. Wi-Fi 5 na Wi-Fi 6/6E), ktoré často zvyšujú spotrebu na port o 20 – 40 %.
  • Ak napájate IP telefóny a kamery na rovnakej prístupovej vrstve, použite prioritu PoE na základe portov alebo rolí a zvážte oddelenie kritických bezpečnostných zariadení na prepínače s väčším priestorom pre PoE alebo vyhradenou uplinkovou cestou, aby ste predišli kaskádovým zlyhaniam.
  • Prepínače Aruba spolupracujú s väčšinou zariadení napájaných podľa štandardu IEEE 802.3af/at, ale v prípade neštandardných alebo vysokovýkonných koncových bodov by ste si mali pred hromadným nákupom overiť presný kód SKU a verziu firmvéru s naším tímom.

Sú PoE prepínače Cisco, Huawei a Aruba kompatibilné s mojimi existujúcimi prístupovými bodmi, IP telefónmi a kamerami?

  • Všetky uvedené zariadenia (Cisco CBS110-8PP-D, CBS110-16PP, C1000-16P-E-2G-L, C1000-48P-4X-L, C9200-48P-E, SF550X-48MP, CIS:C1300-48FP-4X; séria Huawei S2720/S5720/S5730; Aruba JG537A/JL384A/JL385A/JG539A/JL172A/JL173A/JL429A/J9780A) podporujú štandardy IEEE 802.3af/at PoE, takže budú fungovať s väčšinou bežných štandardne kompatibilných prístupových bodov, IP telefónov a kamier.
  • Ak používate vysokovýkonné funkcie špecifické pre dodávateľa (napr. niektoré PTZ kamery alebo viacúčelové prístupové body vyžadujúce 802.3bt alebo proprietárny predštandardný PoE), mali by ste overiť maximálny výkon na port aj celkový rozpočet PoE daného modelu prepínača.
  • V prípade prístupových sietí od viacerých dodávateľov (napr. prepínače Cisco PoE napájajúce prístupové body Huawei alebo Aruba alebo naopak) sa uistite, že sú povolené protokoly LLDP a LLDP-MED, ak sa na ne vaše zariadenia spoliehajú pri vyjednávaní napájania; v opačnom prípade môžu prejsť na nižšie triedy napájania a znížiť výkon.
  • Môžete nám poskytnúť aktuálny zoznam koncových bodov a cieľových prepínačov SKU na kontrolu kompatibility a triedy výkonu; komplexné alebo zmiešané prostredia je možné skontrolovať prostredníctvom našich… bezplatná podpora CCIE servis pred dokončením nákupu. Upozornenie: Konkrétne záručné podmienky a podporné služby sa môžu líšiť v závislosti od produktu a regiónu. Presné podrobnosti nájdete v oficiálnych informáciách. V prípade ďalších otázok kontaktujte: router-switch.com.

Čo by som mal vedieť o preprave, dodacej lehote a riziku životného cyklu pri plánovaní obnovy prístupu PoE?

  • Dostupnosť prepínačov PoE od spoločností Cisco, Huawei a Aruba sa môže líšiť v závislosti od modelu; niektoré skladové jednotky (najmä PoE s vyššou hustotou alebo novšie kampusové linky) môžu mať dlhšie dodacie lehoty. V prípade položiek na sklade bude dodacia lehota závisieť od dostupnosti produktu, zvoleného operátora a cieľovej krajiny alebo regiónu; typické možnosti a obmedzenia si môžete pozrieť na našich webových stránkach. spôsoby prepravy str.
  • Dovozné dane, clá a miestne predpisy môžu ovplyvniť celkové náklady a harmonogram vášho projektu; pred potvrdením objednávky dôrazne odporúčame skontrolovať miestne predpisy a použiť naše dane a clá usmernenie ako referenciu.
  • Aby ste sa vyhli prekvapeniam počas životného cyklu (napr. objednaniu platformy, ktorá sa už blíži ku koncu predaja alebo konca podpory), použite naše Kontrola EOL / EOSL overiť stav konkrétneho modelu a softvérového radu, ktoré zvažujete.
  • Pri rozsiahlych obnovách prístupu PoE zvážte stratégie kombinovania (napr. kombináciu prepínačov Cisco C1000/C9200, Huawei S5720/S5730 alebo Aruba) na zníženie rizika dodávok, ale overte si, či váš balík riadenia, monitorovania a zabezpečenia dokáže zvládnuť integráciu viacerých dodávateľov.

Ako sa rieši záruka, vrátenie tovaru a technická podpora v prípade problémov s rozpočtom PoE a nasadením?

  • Záruka na hardvér a dostupné predĺženia sa môžu líšiť v závislosti od produktovej rady Cisco, Huawei a Aruba a môžu sa líšiť aj v závislosti od regiónu. Prehľad našich zásad nájdete v našich záručná politika.
  • Ak sa stretnete s problémami, ako je preťaženie PoE, prerušované napájanie prístupových bodov alebo kamier alebo podozrenie na hardvérové ​​poruchy, odporúčame vám najprv kontaktovať náš technický tím, aby rozlíšil medzi problémami s návrhom/konfiguráciou a skutočným zlyhaním hardvéru; chyby v rozpočtovaní PoE sa často riešia konfiguráciou alebo menšími zmenami topológie.
  • V prípade potvrdeného chybného tovaru môžete postupovať podľa našich podrobných pokynov pokyny na vráteniev zložitých prípadoch (napr. výpadky viacerých prepínačov v areáli), naše bezplatná podpora CCIE môže pomôcť s analýzou základných príčin pred odoslaním jednotiek späť.
  • Upozornenie: Konkrétne záručné podmienky a podporné služby sa môžu líšiť v závislosti od produktu a regiónu. Presné podrobnosti nájdete v oficiálnych informáciách. V prípade ďalších otázok kontaktujte: router-switch.com.

Viac riešení

Campus Network Solutions for Enterprises

Riešenia kampusových sietí pre podniky

Vybudujte si spoľahlivú, škálovateľnú a vysoko výkonnú kampusovú sieť s našimi komplexnými riešeniami – určenými pre podniky.

Campus Network
POL vs Traditional LAN

POL vs. tradičná LAN

Porovnajte POL a tradičné LAN – kabeláž, prevádzku, škálovateľnosť a nákladové aspekty prístupových sietí.

Pasívna optická LAN (POL)
Enterprise Rack & Cabling Design

Návrh podnikových rackov a kabeláže

Najlepšie postupy pre rozloženie a kabeláž rackov – prevádzkyschopnosť, označovanie, prúdenie vzduchu a plánovanie budúceho rozšírenia.

Rack & Kabeláž