PoE tervezés nagy sűrűségű Wi-Fi 6, 6E és 7 hálózatokhoz

PoE tervezés nagy sűrűségű Wi-Fi 6, 6E és 7 hálózatokhoz

Nagy sűrűségű Wi-Fi tápellátása

Nagy sűrűségű Wi-Fi tápellátása
  • A Wi-Fi 6, 6E és a feltörekvő Wi-Fi 7 bevezetések példátlan nyomást gyakorolnak a hozzáférési réteg teljesítményére és a feltöltési tervezésre. A nagyobb rádiókapacitások, a több gigabites feltöltési sebességű kapcsolatok és a sűrűbb hozzáférési pontok elhelyezése gyorsan rávilágít a gyenge PoE-tervezésre, ami korlátozott hozzáférési pontok teljesítményéhez, csúcsterheléses kimaradásokhoz vagy túlméretezett kapcsolókapacitáshoz vezethet. Az egyetemi kampuszon, a fióktelepeken és a nagy sűrűségű helyszíneken az igazi kihívás a PoE-költségvetések, a kábelezés és a több gigabites hozzáférés összehangolása a realisztikus, helyspecifikus WLAN-növekedéssel.

    Ez a szakasz arra összpontosít, hogyan lehet a Wi-Fi 6/6E/7 tervezési feltételezéseit konkrét PoE és hozzáférési kapcsolókkal kapcsolatos döntésekké alakítani. A Cisco és az Aruba multigigabites PoE kapcsolókat és Wi-Fi 6/6E hozzáférési pontokat referenciapontként használva a következő útmutató segít a portonkénti teljesítmény méretezésében, a feltöltési sebességek kiválasztásában és az AP-switch arányok meghatározásában. A cél az, hogy a hálózati csapatok egy megismételhető módszert kapjanak a PoE megfelelő méretezésére, a túlfeszültség elkerülésére és a jövőbeli Wi-Fi generációk számára is tartalékok megőrzésére.

PoE-korlátozások nagy sűrűségű Wi-Fi 6/7 hálózatokban

A Wi-Fi 6/6E/7 PoE-jének tervezése nehéz, mivel az AP energiafogyasztása, a kábelezési korlátok és a switch költségvetése ritkán egyezik a valós sűrűséggel és a frissítési útvonalakkal.

PoE-korlátozások nagy sűrűségű Wi-Fi 6/7 hálózatokban
  • Bizonytalan AP teljesítményfelvétel és túlfizetés

    A különböző PoE osztályokkal rendelkező, vegyes Wi-Fi 6/6E/7 hozzáférési pontok megnehezítik a PoE-költségvetések méretének módosítását és az élettartamuk közepén jelentkező energiakiesések elkerülését.

  • Több gigabites és kábelezési korlátok a peremhálózaton

    A nagyobb AP átviteli sebességhez mGig PoE portokra van szükség, de a hagyományos kábelezés és az 1G switchek szűk keresztmetszetet okozhatnak a kapacitásban és bonyolíthatják a frissítési fázisokat.

  • Életciklus és frissítési útvonal kockázata

    Ha csak a jelenlegi hozzáférési pontokra tervezünk, azzal a kockázattal jár, hogy a kapcsolók működése megszakad, vagy további rádiók, IoT-végpontok vagy nagyobb teljesítményű Wi-Fi-generációk hozzáadásakor áramkimaradások alakulhatnak ki.

PoE tervezés: Multigigas vs. Campus switchek

Hasonlítsa össze a Cisco multigigas PoE és az Aruba campus PoE kapcsolási lehetőségeit a megfelelő teljesítmény, feltöltés és életciklus tekintetében a Wi-Fi 6/6E/7 hálózatokhoz.

Jellemző Cisco Multigig PoE hozzáférési kapcsolók Aruba PoE campus hozzáférési kapcsolók
Wi-Fi 6/6E hozzáférési pontok (jelenlegi)
Miért számít?
Telepítési alkalmasság Nagy sűrűségű hozzáférési peremhálózati megoldásként optimalizálva nagyméretű Cisco WLAN telepítésekhez, több gigabites futtatásokkal új hozzáférési pontokhoz. Rugalmas vegyes szállítójú kampuszon/fióktelepen, jó aggregációhoz vagy közepes sűrűségű AP-szekrényekhez. Meghatározza a tényleges AP-számot, a PoE-terhelést és az uplink-igényeket, amelyek meghatározzák, hogy melyik switch-szintre van valóban szükség. Elkerüli a PoE peremhálózat túl- vagy alulépítését azáltal, hogy a switch kiválasztását a valós AP-tervhez igazítja.
PoE és energiaköltségvetés Magas PoE költségvetésű kialakítás, amely teljes körű Wi-Fi 6/6E AP-csomagokhoz is alkalmas, de gyártóspecifikus tervezőeszközökkel is rendelkezik. Szilárd PoE képességek, de a sűrű, teljes teljesítményű háromrádiós AP-khez pontosabb portonkénti tervezésre lehet szükség. A specifikációs lapok a legrosszabb esetet mutatják (a teljes funkcionalitás bekapcsolva), így segítve annak ellenőrzését, hogy elegendő-e a 802.3at/af, vagy szükséges-e a 802.3bt. A PoE méretezését az AP valósága, nem pedig a brosúrában szereplő adatok alapján kell végezni, így csökkentve a váratlan teljesítménykieséseket bekapcsoláskor.
Feltöltési sebesség és több gigabites támogatás Natív multigigait (2.5/5G) támogat a kiválasztott portokon, ideális az új Cat6A hálózatokhoz, amelyek Wi-Fi 6E/7 hozzáférési pontokhoz vezetnek nagyobb átviteli sebességgel. 1G/10G keveréke, egyes modellek több gigabites kapacitással; a szabad mozgástér érdekében inkább a 10G-s felcsatolások szükségesek az elosztáshoz. Az egyes AP modellek Ethernet interfésze (1G vs. 2.5G+) egyértelművé teszi, hogy a több gigabites peremhálózat elengedhetetlen-e, vagy csak jó, ha van. Csak ott fizetsz a multigigasért, ahol az AP-k valóban használni tudják, így kordában tarthatod a frissítési CAPEX-et.
Ökoszisztéma és gazdálkodás Akkor a legmegfelelőbb, ha már futtat Cisco DNA Centert és Cisco WLC-ket, és egységes szabályzatot és telemetriát szeretne. Összhangban van az Aruba Central/ArubaOS rendszerrel; erős, ha az egyetem szabványosítja az Aruba WLAN-t és NAC-ot. Az AP telemetria és vezérlőplatformok (Cisco, Aruba, Huawei stb.) jelzik, hogy melyik kapcsoló ökoszisztéma integrálódik tisztán. Szorosabb, teljes körű műveletek, gyorsabb hibaelhárítás és egyszerűbb automatizálás egy konzisztens megoldáscsomagnak köszönhetően.
Skálázhatóság és frissítési útvonal Zökkenőmentes átmenet a nagyobb sűrűségű Wi-Fi generációk felé a meglévő Cisco infrastruktúrával és licencmodellekkel. Jó fokozatos növekedéshez elosztott kampuszon; a PoE-kapacitás épületenként vagy emeletenként szegmentálható. Az AP ütemterve (Wi-Fi 6E-től 7-ig) a valószínűsíthető jövőbeli teljesítményt/átviteli sebességet mutatja, és iránymutatást ad arról, hogy milyen agresszívan kell skálázni a switcheket most. Elkerüli a targonca idő előtti fejlesztését, és szakaszos, költségvetéshez igazított átállást tervez a Wi-Fi 7-re.
Költség- és teljes birtoklási költség (TCO) profil Magasabb előzetes költség többgigás PoE esetén, amelyet ellensúlyoz, ha teljes mértékben kihasználja a Cisco funkcióit és automatizálását nagy léptékben. Potenciálisan alacsonyabb belépési költség; vonzó, ha mérsékelt hozzáférési pont-sűrűséget kombinál más, kampuszon belüli peremhálózati terhelésekkel. Az AP-k száma szekrényenként, valamint a teljesítményprofil lehetővé teszi a felhasználónkénti költségek modellezését a különböző kapcsolócsaládok között. A valós teljes birtoklási költséget (TCO) viszonyítod hozzá csatlakoztatott felhasználónként vagy hozzáférési pontonként, nem csak a hardverek listaárait.
Kockázat, interoperabilitás és szállítófüggőség Mélyreható Cisco-Cisco optimalizálás; a legerősebb végponttól végpontig terjedő Cisco esetén, de kevésbé rugalmas többgyártós WLAN esetén. Jobb választás, ha több gyártótól származó WLAN-ra számítasz, vagy el szeretnéd kerülni az egyetlen RF/platform rendszerhez való szoros ragaszkodást. Az AP-választások megmutatják, mennyire szorosan kötődsz már egy WLAN-szolgáltatóhoz, szemben azzal, hogy továbbra is nyitva maradsz. A „rögzítés” és az „egyszerűség” közötti kompromisszumok világosabb áttekintése, amely illeszkedik az irányítási és beszerzési stratégiájához.
Mikor kell rangsorolni Akkor válassza, ha szabványosít a Cisco Wi-Fi-re, sűrű, több gigabites PoE-re van szüksége, és a Cisco automatizálását értékeli a legjobban. Válassza ezt a lehetőséget, ha az Aruba campus hálózatát részesíti előnyben, vagy ha sokoldalú PoE-re van szüksége vegyes AP és edge eszközök terheléséhez. Először használd: ellenőrizd a valós AP teljesítményt, rádiókat és felmenő kapcsolatokat, majd állítsd vissza a megfelelő kapcsolócsaládba és SKU-készletbe. Az AP rétegtől felfelé tervezel, biztosítva, hogy a PoE-vel, az átviteli sebességgel és az életciklussal kapcsolatos döntések igényvezéreltek legyenek.

Segítségre van szüksége? Műszaki szakértők állnak rendelkezésére azonnal.

  • +1-626-655-0998 (USA)
    UTC 15:00-00:00
  • +852-2592-5389 (Hongkong)
    UTC 00:00-09:00
  • +852-2592-5411 (Hongkong)
    UTC 06:00-15:00
Segítségre van szüksége? Műszaki szakértők állnak rendelkezésére azonnal.

Ideális PoE alkalmazási forgatókönyvek

Ahol a Wi-Fi 6/6E/7 PoE-tervezése a legnagyobb hatást éri el az egyetemi, fióki és nagy sűrűségű vezeték nélküli környezetekben.

Nagy sűrűségű kampuszon belüli Wi-Fi 6/6E hozzáférési rétegek

Nagy sűrűségű kampuszon belüli Wi-Fi 6/6E hozzáférési rétegek

  • Tervezzen többgigásos PoE hozzáférési rétegeket a sűrű Wi-Fi 6/6E AP hálózatok tápellátásához előadótermekben, auditóriumokban és nyitott irodákban anélkül, hogy túllépné a switchek energiafogyasztási költségvetését.
  • Méretezze a Cisco Multigig PoE hozzáférési switchek PoE költségvetését vegyes AP osztályokhoz (2x2, 4x4, 8x8), és ellenőrizze a modellenkénti terhelést Wi-Fi 6/6E AP adatlapok segítségével.
  • Igazítsa a feltöltés sebességét és a PoE osztályokat a jövőbeli Wi-Fi 7 frissítések támogatásához, biztosítva, hogy a rézvezetékek, a switch portok és az aggregációs szintek képesek legyenek elnyelni a további átviteli és energiaigényeket.
Elosztott fióki és kiskereskedelmi Wi-Fi modernizáció

Elosztott fióki és kiskereskedelmi Wi-Fi modernizáció

  • Tervezzen PoE költségvetéseket az Aruba campus hozzáférési kapcsolóin úgy, hogy minden fiók egy megosztott PoE készletből tudja táplálni a Wi-Fi 6 hozzáférési pontokat, IoT-érzékelőket és IP-telefonokat anélkül, hogy napközbeni áramkimaradást okozna.
  • Használjon AP tápprofilokat és PoE prioritási szabályzatokat az üzletileg kritikus SSID-k online tartásához UPS vagy generátor működése közben, miközben korlátozza a nem létfontosságú rádiókat vagy portokat.
  • Szabványosítsa a PoE osztályokat, a kábelhosszakat és a feltöltés típusait több száz fióktelepen, hogy egyszerűsítse a Wi-Fi 6/6E bevezetését és felkészüljön a Wi-Fi 7 fokozatos bevezetésére.
Stadionok, arénák és nagy forgalmú helyszínek

Stadionok, arénák és nagy forgalmú helyszínek

  • Rendezze a nagy sűrűségű Wi-Fi 6/6E hozzáférési pontok elhelyezését a tálalókban, előcsarnokokban és vendéglátóhelyeken a PoE kapcsolók helyszíneihez, biztosítva, hogy a kábelezés és a PoE költségvetés több ezer egyidejű felhasználót támogasson.
  • Tervezzen többgigásos PoE hozzáférési switcheket nagy teljesítményű hozzáférési pontok klasztereinek kiszolgálására, nagy szabad mozgástérrel két 5 GHz-es rádió, 6 GHz-es rádió és olyan fejlett funkciók számára, mint a valós idejű elemzés.
  • Modellezd a legrosszabb rádió- és klienskihasználtságot, hogy a PoE teljesítménye és a backhaul kapacitása csúcsidőszakokban is stabil maradjon, elkerülve a terhelés alatti kimaradásokat vagy rádióleállásokat.
Egészségügyi, oktatási és küldetéskritikus kampuszok

Egészségügyi, oktatási és küldetéskritikus kampuszok

  • Tervezzen PoE tápellátási tartományokat úgy, hogy az életmentő Wi-Fi eszközök, orvosi kocsik és klinikai együttműködési hozzáférési pontok áramellátása áramkimaradások esetén is biztosított maradjon, switch szintű PoE prioritások és UPS által támogatott betáplálások használatával.
  • Hangolja össze a tantermi, laboratóriumi és vizsgálótermi Wi-Fi 6/6E hozzáférési pontok sűrűségét a portonkénti PoE költségvetéssel, hogy magasabb MCS-rátákat és AR/VR-alkalmazásokat támogasson anélkül, hogy a kapcsolók élettartama közepén cserére lenne szükség.
  • Szegmentálja az operatív technológiát és a beteg/vendég Wi-Fi-t külön PoE-készletekre és VLAN-okra, biztosítva, hogy a kritikus OT hozzáférési pontok védve legyenek a nyilvános hálózatok okozta energiaköltségvetés-túllépésektől.
Okosépületek és IoT-gazdag vállalati hálózatok

Okosépületek és IoT-gazdag vállalati hálózatok

  • Konszolidálja a Wi-Fi 6/6E hozzáférési pontokat, az intelligens világítást, a biztonsági kamerákat és az érzékelőket Cisco vagy Aruba PoE kapcsolókon, pontos energiagazdálkodási tervezéssel elkerülve a szekrények vagy PDU-k túlméretezését.
  • Használjon AP és IoT eszközök teljesítményprofiljait az emeletenkénti PoE-kapacitás meghatározásához, majd rendelje hozzá a több gigabites switch SKU-khoz, hogy a jövőbeli Wi-Fi 7 frissítésekhez ne legyen szükség újrakábelezésre vagy további rackek telepítésére.
  • Implementáljon részletes PoE-monitorozást és telemetriát az AP-k vagy IoT-eszközök rendellenes energiafogyasztásának észlelésére, javítva a hibaelhárítás sebességét és az edge infrastruktúra életciklus-tervezését.

Gyakran ismételt kérdések

Hogyan méretezhessem a PoE költségvetést sűrű Wi-Fi 6/6E/7 AP telepítésekhez Cisco és Aruba switcheken?

  • Nagy sűrűségű Wi-Fi 6/6E/7 esetén kezdje a hozzáférési pontok maximális PoE osztályával és legrosszabb esetre vonatkozó áramfelvételével (például C9120AXE-EWC-A, C9130AXI-EWC-Z, CIS:CW9166I-x, AirEngine 6760-X1E), és ezt rendelje hozzá a C9200L-48PXG-2Y-A, JL002A, JG962A vagy JL073A modellekhez hasonló modellek kapcsoló PoE kapacitásához.
  • Tervezzen legalább 20–30%-os tartalékkal a számított teljesítményhez képest, hogy elférjenek a jövőbeli firmware-funkciók, rádióoptimalizálások és az esetleges Wi-Fi 7 frissítések; csapatunk segít Önnek a portonkénti és a teljes PoE-költségvetés érvényesítésében, mielőtt megrendelést adna le. ingyenes CCIE PoE és Wi-Fi tervfelülvizsgálat.

Kompatibilisek a Cisco és az Aruba multigigas PoE switchek a meglévő Wi-Fi 6/6E hozzáférési pontjaimmal és kábelezésemmel?

  • A Cisco C9200L-48PXG-2Y-A és az Aruba PoE campus switchek, mint például az R0M68A, JG963A, JL173A és R0M67A, támogatják a több gigabites (NBASE-T/802.3bz) és számos PoE szabványt (PoE/PoE+/UPoE/PoE++ a SKU-tól függően), amelyek kompatibilisek a tipikus Wi-Fi 6/6E hozzáférési pontokkal, mint például a C9120AXE-E, C9117AXI-E1, C9115AXE-F és hasonló modellek.
  • A stabil működés érdekében ellenőrizze a következőket: (1) minden AP PoE osztályát és a rádiófrekvenciás korlátozás elkerüléséhez szükséges minimumot, (2) a kapcsoló portjának sebességét (1G vs 2.5G/5G) a feltöltés követelményeihez képest, és (3) a kábel minőségét (Cat5e vs Cat6/6A) és a kábelhosszakat; ha a környezetében régebbi AP-k és új Wi-Fi 6E/7 eszközök egyaránt megtalálhatók, javasoljuk, hogy végezzen gyors kompatibilitási ellenőrzést mérnökeinkkel, mielőtt szabványos kapcsoló SKU-listát választana.

Melyek a főbb telepítési kockázatok, ha a PoE-tervem túl szűk a Wi-Fi 6/6E/7-hez?

  • Ha a C9200L-48PXG-2Y-A, JL002A vagy J9779A switchek PoE költségvetése csak elméleti átlagokhoz van méretezve, akkor az AP rádió leminősítésével (6 GHz-es vagy 4x4-es láncok leállítása), instabil újraindításokkal szembesülhetünk csúcsforgalom idején, és korlátozottan lehet IoT/BL jeladókat vagy extra AP-ket hozzáadni később.
  • A kockázat csökkentése érdekében az AP-k adatlapján szereplő maximumértékeket (pl. C9120AXP-E, C9130AXI-EWC-Z, CIS:CW9166I-x) tekintse alapértéknek, alkalmazzon tartalékot, és a nagy energiafogyasztású AP-ket különítse el több PoE tápegység vagy -csomag között; a firmware-növekedés figyelembevételével is tervezzen, mivel az új Wi-Fi funkciók idővel növelhetik a valós energiafogyasztást.

Hogyan válasszak a Cisco multigig PoE és az Aruba campus PoE switchek között a Wi-Fi bevezetéshez?

  • Ha már Cisco vezérlőt vagy Catalyst alapú kampuszt üzemeltet, a Cisco multigigas PoE modellek, mint például a C9200L-48PXG-2Y-A, a Cisco Wi-Fi 6/6E hozzáférési pontokkal (C9120AXE-EWC-A, C9117AXI-E1, C9120AXE-E) kompatibilisek a legjobban, leegyszerűsítik az olyan funkciókat, mint az mGig feltöltés hozzáférési pontonként, és egyetlen operációs rendszert és eszközkészletet tartanak meg.
  • Ha a környezeted Aruba-központú, vagy ha az egész kampuszt lefedő, egységes felügyeletet szeretnél, az Aruba switchek, mint például a JL073A, JL173A, J9772A, J9773A és R0M67A, szorosan integrálódnak az Aruba Central/ArubaOS rendszerekkel, és jobban illeszkednek az Aruba vagy a vegyes gyártótól származó AP-létesítményekhez; mindkét esetben az 1G és a multigigabites portok arányát az emeletenkénti AP-sűrűség és a célzott kliens-konkurenciák alapján tervezd meg, ne csak a portok száma alapján.

Mit kell tudnom az életciklusról, az életciklusról és a frissítési kockázatról, amikor Wi-Fi 6/6E/7-hez PoE switcheket vásárolok?

  • Amikor olyan platformokra tervezünk, mint a C9200L-48PXG-2Y-A, JL002A, JG962A vagy JL173A, meg kell győződnünk arról, hogy az adott hardververziók nem közelednek a gyártó értékesítésének vagy támogatásának végéhez, hogy elkerüljük a korai frissítést vagy a kevert generációkat ugyanabban a veremben.
  • Gyorsan ellenőrizheti a jelölt modellek aktuális és tervezett életciklus-állapotát a miénkkel EOL / EOSL ellenőrző eszköz, majd igazítsa a PoE és Wi-Fi ütemtervét (beleértve a lehetséges Wi-Fi 7 AP frissítéseket is) olyan switchekhez, amelyek a tervezett telepítési időszak alatt teljes szoftver- és hardvertámogatásban maradnak.

Hogyan működik a rendelés, a szállítás, az adózás és a garancia a következő projektekhez vásárolt PoE switchek és Wi-Fi 6/6E hozzáférési pontok esetében?

  • A C9200L-48PXG-2Y-A, R0M68A, J9779A, C9120AXE-EWC-A vagy CIS:CW9166I-x modellek készletszintjei és szállítási idejei tételenként és régiónként eltérőek lehetnek; a szállítási lehetőségek és a kézbesítési határidők mindig a termék elérhetőségétől és a célállomástól függenek, és részletesen megtalálhatók a következő weboldalon: szállítási módszerek cimre.
  • Az importadók, az áfa és a vámkezelési feltételek az Ön országától és az Incoterms-től függenek; a tipikus forgatókönyveket és felelősségeket a mi oldalunkon tekintheti át. adók és vámok útmutatást a Wi-Fi projekt költségvetésének megtervezése előtt.
  • A jótállási ügyintézéssel, a csere eljárásával, valamint azzal kapcsolatban, hogy mi történik, ha egy PoE kapcsoló vagy hozzáférési pont hibásan érkezik, vagy nem működik megfelelően, kérjük, tekintse meg a következőt: szavatossági politika és a visszaküldési utasítások így a telepítési terved reális kockázatokat és RMA határidőket tartalmaz.
  • Megjegyzés: A konkrét jótállási feltételek és támogatási szolgáltatások termékenként és régiónként eltérőek lehetnek. A pontos részletekért kérjük, tekintse meg a hivatalos információkat. További kérdésekkel forduljon a következőhöz: router-switch.com.

További megoldások

Cisco Catalyst C9200L Selection Guide

Cisco Catalyst C9200L kiválasztási útmutató

Fedezze fel a nagy teljesítményű, egymásra rakható Cisco Catalyst C9200L 10G kapcsolókat a megbízható vállalati campus hálózatok kialakításához.

Katalizátor kapcsoló
Enterprise Wi-Fi 6 Access Point Guide

Vállalati Wi-Fi 6 hozzáférési pont útmutató

Fedezze fel a következő generációs Wi-Fi 6 hozzáférési pontokat, amelyek akár négyszer nagyobb kapacitást és gyorsabb, több eszközt támogató teljesítményt nyújtanak a modern vállalatok számára.

Wi-Fi 6
Campus Network Solutions for Enterprises

Egyetemi hálózati megoldások vállalatok számára

Építsen megbízható, skálázható és nagy teljesítményű campus hálózatot teljes körű megoldásainkkal – amelyeket vállalatok számára terveztünk.

Campus hálózat